magazín BDSM.CZ - my jsme ti lidé, před kterými nás rodiče varovali

Bingo, su úchyl – a teď co s tím

„Bingo, su úchyl.“ Tak přesně těmito slovy před lety moje přítelkyně komentovala okamžik, v němž si uvědomila, že její poněkud nestandardní sexuální touhy mají jméno a je na ně oficiální škatulka, na které je napsáno BDSM. V poslední době jsem potkal hned několik lidí, kteří podobným okamžikem právě prošli a zajímá je, jak funguje česká BDSM scéna a jak se do ní zapojit. Právě těm je určen tento článek.

Následující text popisuje stav, jak je mně znám v červenci 2011. Časy se mění, takže některé informace zde uvedené mohou časem zastarat. Lidé se mění již méně, takže jiné informace zde uvedené budou nejspíš platit do skonání světa. Všechny mé názory zde uvedené jsou čistě subjektivní, jakkoliv založené na mnohaleté praxi. Máte-li jiný názor, můžete jej zdvořilým a konstruktivním způsobem prezentovat v komentářích.

Aktualizováno na základě komentářů 24. července 2011 večer.

Vítej mezi úchyly

Nuže, milý nově vylíhutý úchyle či úchylačko, v první řadě přijmi mou gratulaci. Jakýsi vnitřní coming out, rozpoznání vlastních tužeb - a zejména poznání, že v tom nejsem sám - je okamžik, který obvykle přináší úlevu.

Hned na úvod se asi sluší poznamenat, že „úchyl“ jest terminus technicus, je to označení, které si pro sebe postupně čeští sadomasochisté vybrali. Adoptovali jsme tohle pejorativní označení a přijali jsme ho za své, čímž jsme mu srazili hranu. Ono rozličných úchylek, zálib a variací je tolik, že najít pro ně společné pojmenování je dost obtížné. On i ten „sadomasochismus“ je na hraně, protože ne každého bere zrovna bolest, kterou sadismus a masochismus jaksi implikuje. Takže jsme holt úchylové, případně se ještě občas používá pojem „BDSM pozitivní“.

Kolik nás vlastně je?

Jedna z nejčastějších otázek, se kterými se setkávám je, kolik „nás“ vlastně je. Kolik procent populace má BDSM sklony? Bohužel, na tuto otázku neexistuje odpověď. Nebo přesněji, existuje jich příliš mnoho. V závislosti na tom, kde nakreslíme hranici mezi „tohle je ještě normální“ a „tohle je už úchylka“ se bude procento pohybovat mezi nulou a stem. Není mi také známá žádná studie, která by se touto otázkou seriózně zabývala.

Ale abych hodil alespoň nějaké číslo, tak rozličné sadomasochistické praktiky nebo fetišismus nejsou podle mého odhadu cizí tak 10-25 procentům populace.

Jak si najít partnera?

Další obvyklá otázka. Odpověď na ni by nicméně vydala na mnoho tlustých knih, a to i když pomineme specifika spojená s úchyláctvím. Takových knih již také již bylo mnoho napsáno a doporučuji je vaší laskavé pozornosti, preferujete-li přijímání informací tímto způsobem.

Podle mého názoru – a jsem si vědom toho, že je to jeden z těch kontroverznějších, které v tomto článku zazní – se seznamování úchylné populace nijak podstatně neliší od seznamování populace všeobecné. Alespoň tedy bavíme-li se o seznamování takzvaně vážném, pro účely partnerského vztahu, nejenom za účelem sexuálního vybouření na jednu noc.

Myslím si, že požadavky na partnera, se kterým budete moci strávit zbytek života, jsou už samy o sobě natolik komplexní, že jedna přidaná proměnná v podobě sexuálních libůstek už valnou změnu neudělá. A naopak, sama skutečnost, že jsou dva lidé kompatibilní po stránce sexuálních úchylek, nevypovídá nic o tom, nakolik budou schopni partnerského soužití. Ve světle této skutečnosti nedoporučuji hledat životního partnera optikou své BDSM úchylky, na srazech a seznamkách, ale v běžném životě.

Uvažujete-li v poněkud krátkodobějším horizontu a spíše než po soužití dokud vás smrt nerozdělí toužíte po tom, aby vám někdo prostě konečně pořádně zmrskal zadek (nebo naopak), mohou být srazy, úchylné weby a podobná místa dobrým lovištěm. Ale moc na to nespoléhejte a neomezujte se jenom na ně.

Pokud už nějakého partnera máte, je to první místo, kde byste měli hledat, a to bez ohledu na to, zda s ním jsme dva měsíce nebo dvacet let. Tyhle touhy má spousta lidí a velké části dalších sice přímo nic neříkají, ale ani jim nejsou odporné a klidně do toho půjdou jenom pro tu zábavu a potěšení druhé strany.

Tajit nebo netajit?

Další z velkých otázek, nad kterými se vede bitva. Jak moc tajit nebo netajit své zaměření a touhy? Jak už to bývá, univerzální odpověď a rada neexistuje. Záleží na vás, na vaší povaze, na vašem okolí, věku, zaměstnání…

Pokud vám je něco okolo dvaceti a žijete ve větším městě, je dost pravděpodobné, že jediný, kdo bude mít s nestandardními sexuálními praktikami problém, budou vaši rodiče, pokud se o nich dozví. Na druhou stranu, rodiče obvykle z definice mají problém s jakýmkoliv sexuálním vyžitím svých dětí (a platí to i naopak, představte si, že vaše máma v latexovém oblečku prohání s bičíkem v ruce vašeho tátu ve služkovské uniformě). Takže je lepší se s nimi o detailech moc nebavit.

Pokud jste pětapadesátiletý senátor za KDU-ČSL, třicet let spíš ženat než šťastně a kariéru jste si postavil na odmítání nemravnosti, nejsou sice BDSM sklony mezi lidmi ve vaší situaci ničím extra výjimečným, ale když se to proflákne, bývají s tím opletačky.

Pokud jste někde mezi, musíte si sami odpovědět na to, blíž kterému konci se nacházíte.

Obecně vzato na podle mých zkušeností většinu lidí moc netrápí, co děláte v posteli. Jde spíš o to, zda máte nějaký důvod, proč to propagovat. Pokud žijete ve spokojeném partnerském svazku, asi nemá smysl se o svých hrátkách nějak zásadněji šířit, pokud mezi vaše úchylky nepatří i exhibicionismus (mezi mé ano – ostatně, i proto píšu tenhle text).

Pokud partnera nemáte a nějakého byste chtěli, je ve docela dobrý nápad nějaké signály o svých zálibách vysílat. Vrána k vráně sedá a pokud se ve vašem okolí najde nějaký jiný hledající, můžete kolem sebe chodit denně a budete-li se oba tvářit jako alabastrové panenky, nepoznáte se.

Obecně známá pozice BDSM úchyla se v mém případě ukázala jako docela dobrý začátek mnoha zajímavých konverzací. V konečném důsledku mne seznámila se všemi, ehm, intimnějšími přáteli, které jsem kdy měl a s mnoha zajímavými lidmi. Na druhou stranu, já jsem extrovert, exhibicionista, se sebevědomím na rozdávání, hbitým jazykem a hroší kůží. Pokud se zakoktáváte, i když si máte říct v krámě o mlíko a pět rohlíků, doporučil bych poněkud méně explicitní přístup.

Asi nejlepší rada je: následujte instinkt. Nedělejte nic, co vám vnitřně nepřijde v pořádku. Pokud byste se měli do projevů a nebo naopak jejich utlačování nutit, nestojí to za to.

Česká BDSM scéna

Větší množství jednotlivých úchylů se obvykle nazývá „BDSM scéna“ nebo také „BDSM komunita“. Nejedná se – alespoň v našich zeměpisných šířkách – o žádné oficiální sdružení a formální strukturu. Nemusíte se tedy bát, že byste se museli někde registrovat, účastnit se členských schůzí, schůzí revizní komise a platit členské příspěvky. A hned na začátek je dobré sdělit, že ne každý úchyl je součástí „scény“. Není to povinné a pro řadu lidí ani přínosné, scházet se s ostatními. Znám spoustu lidí, kteří si spokojeně úchylačí v soukromí, na žádné weby a srazy nechodí a nic jim nechybí. Nemusíte být součástí „komunity“, pokud nechcete.

Na druhou stranu, společnost – virtuální nebo fyzická – ostatních podobně postižených může být zajímavá a inspirující. Zejména máte-li sofistikovanější choutky, než někoho tu a tam plácnout po zadku, může se hodit výměna tipů a zkušeností.

Virtuálně se české úchyláctvo setkává na diskuzních fórech. Na většině českých diskuzních serverů najdete fóra nebo místnosti s názvy jako „Mučírna“, „BDSM“ nebo „Spanking“. Já osobně už na tento typ hromadných diskuzí po bezmála patnácti letech nemám moc trpělivost, takže vyzývám frekventanty momentálně „živých“ fór, aby se přihlásili v diskuzi.

Já jsem si vědom poměrně živého diskusního fóra „Spanking“ na www.lapiduch.cz, které se submisivitou sobě vlastní pevnou rukou vede Therasia. Tamo se vydejte, pokud jsou vaší hlavní zálibou výprasky, pokud možno ve školním nebo podobném prostředí. Já se na Lapiduchu vyskytuji pod nickem Rider, i když spíše v read only módu.

Velké množství úchylného lidu lze potkat také na různých chatech jako je Xchat.cz nebo Lide.cz. Nicméně, pokud se něco opravdu zásadního nezměnilo, poměr otravné komunikace ku něčemu použitelnému je docela neefektivní. V každém případě, na www.lide.cz existuje dlouhodobě aktivní místnost BDSM Klub. Abyste do ní mohli vstoupit, musíte mít ale aspoň hodinu „nachatovanou“ někde jinde – klub se tak brání proti spamu z nových účtů.

Existuje celá řada webů, které jsou specifické především tím, že průběžně vznikají a zanikají, podle toho, jak jejich provozovatelé postupně přicházejí o nadšení, iluze, energii a peníze. Mezi stálice nicméně patří (podle abecedy):

 • Aryonův spankingový deník – spankingové (výpraskové) povídky.
 • Eleferno – doporučuji všem, komu se líbí elektřina, technické hračičky, podtlak a sledování orgasmu na EKG.
 • SpankBoy – výprasky kluků.
 • Tom BDSM – stránky jednoho ze spoluzakladatelů BDSM.CZ; v periodických intervalech se objevují a zase mizí, zákonitosti se mi ještě nepodařilo odhalit.

Pokud nějaké stránky provozujete nebo na ně chcete upozornit, přidejte je do komentářů k tomuto článku!

Meatspace aneb srazy

Kybernetické poplácání po zadku není tak úplně ono, takže se úchyláctvo setkává zhusta i v reálném světě. BDSM srazy jsou často zdrojem podivných představ, tajemství a předsudků, pročež je vhodné do věci vnésti trochu jasno. Srazy se obecně vyskytují ve dvou variantách, pro které se i přes jistou věcnou nepřesnost vžilo označení „kecací“ a „akční“.

Kecací srazy

Kecací srazy se konají pravidelně a je na nich obecně vítán každý. Jedná se o ideální způsob, jak se zlehka poznat s českým úchyláctvem a účast na nich lze tedy nováčkům vřele doporučit. Jedná se o jakýsi ekvivalent toho, čemu se v anglicky mluvícím prostředí říká munch.

V Praze se srazy tohoto typu konají (v době psaní tohoto článku) každý týden ve čtvrtek v BDSM klubu, kterému se také říká Ateliér. Jedná se o soukromý prostor poblíž Smíchovského nádraží. Majitelé klubu si přejí, aby se přesná adresa nepsala nikde veřejně, takže se předává ústním podáním. Pokud chcete přijít na sraz, pošlete mail provozovateli a nebo kontaktujte v podstatě libovolného českého úchyla. Pokud žádného neznáte, můžete poslat mail mně (viz konec článku). Bližší popis prostor naleznete na webu.

Na kecací sraz může přijít kdokoliv, neprovádí se žádná selekce účastníků. Vstup je zdarma, platí se pouze běžná konzumace. Sraz probíhá tak, že lidi sedí u stolů a kecají. Obvykle o počítačích, protože jsme vesměs ajťáci, ale občas přijde řeč i na úchylná témata. Divoké orgie nečekejte, ale patrně uvidíte někoho s obojkem, v latexu, v postroji a podobně. Celá záležitost je velmi civilní a nemusíte se bát nikoho oslovit. Většinou nekoušeme (i když na to často vypadáme) a lidi bijeme jenom na jejich výslovnou žádost.

Ateliér kromě prostoru ve stylu běžné restaurace disponuje i zajímavějšími místnostmi: historizující mučírnou, policejní celou ve stylu padesátých let, bíle vykachlíkovanou ordinací a kuřárnou (ostatní prostory jsou nekuřácké). Jejich použití v rámci srazů je možné a bezplatné. Budete-li mít zájem, jistě se najde někdo, kdo vám prostory ochotně ukáže, v případě zájmu i s názornými ukázkami. Na dveřích všech místností je ukazatel ve stylu semaforu (zelená = volno, oranžová = zeptej se, červená = obsazeno, vstup zakázán), takže je možné prostory využít i k soukromnějším aktivitám.

V Brně se konají srazy v Dobré čajovně na Římském náměstí. O nich vám víc neřeknu, protože čaje nemám rád, vonné tyčinky mi smrdí a obecně do čajoven chodit odmítám. Pokud máte zájem, obraťte se s důvěrou na Medvěda.

V Brně se o srážlivost úchylů stará MSDB Brno (ne, nevím co ta zkratka znamená; v MS SQL Serveru to znamená "Microsoft Database", ale mám tušení, že to není ono ;-). Informace o termínech a místech srazů najdete na výše uvedeném webu. Brněnská sekce nemá vlastní prostory a akce se konají porůznu v restauracích.

Nejsem si vědom toho, že by se kecací srazy pravidelně konaly i jine po republice, ale vyloučit to nemohu – případné pořadatele prosím, aby se přihlásili v komentářích.

Akční srazy

Druhou odrůdou jsou srazy akční. Tedy, ne že by se na nich nekecalo, ale obecně se předpokládá, že se na nich bude odehrávat více oněch zmiňovaných orgií, než v běžný čtvrtek. Konají se v různých časech a na různých místech. Některé jsou jednorázové, jiné pravidelné.

Například:

 • V BDSM klubu (Ateliéru) se kromě kecacích čtvrtů pořádají i různé jiné akce, obvykle tematicky zaměřené na konkrétní fetiše. Organizátoři se různí, stejně jako podmínky pro vstup.
 • Několikrát do roka se pořádaji "velké" víkendové akce mimo Prahu, známé typicky jako Open Air nebo Horská tvrz. Pořádají je Query a Tabron (z místnosti BDSM klub na Lide.cz) nebo lidé kolem BDSM klubu / Ateliéru (originalita při vymýšlení názvů zjevně nehrála prim ;-).
 • V blízkosti Brna se tradičně dvakrát ročně konala Fetish Grand Prix – FGP. Její organizátoři, Sadaam a Bojek, nicméně byli před časem zraněni při dopravní nehodě a v nejbližší době se FGP patrně konat nebude.
 • Do této kategorie s odřenýma ušima patří také Hell party, což je akce, kterou pořádají lidé okolo tetovacího a piercingového studia Hell. To je akce celkově zaměřená spíše na hudbu a body modification, nicméně úchylný lid má typicky na této akci svůj koutek. Nejedná se nicméně ve většině ohledů o typický SM sraz.

Vím, že se konají i nějaké fetish akce, ale na této scéně se nepohybuji, takže prosím o případné doplnění v komentářích.

Na srazy tohoto typu se obvykle platí vstupné, nicméně se nejedná o akce pořádané za účelem zisku. Vstupné bývá většinou v řádu stokorun plus případné ubytování, na úhradu nákladů. Podmínky pro účastníky akcí jsou různé, podle typu akce a organizátora. Je nutné se předem registrovat na webu dané akce a většinou též zaplatit zálohu.

Většina akcí není úplně otevřená, nemůže na ně přijít kdokoliv z ulice. V ČR se často používá (podle mého názoru zcela zbytečný, neúčinný a absurdní) systém "ručení", kde pokud nepatříte do okruhu organizátorům známých osob (typicky předchozích účastníků), musí se za vás někdo z nich "zaručit", že vás zná a že jste příčetní. Není mi známo, že by v historii českého úchyláctva byly z "ručení" někdy vyvozeny jakékoliv důsledky a většinu průserů uspořádali jedinci obecně známí. Ale staré zvyky vymírají pomalu. Se získáváním ručení nemám osobní zkušenost, protože jsem za ta léta známej jak falešná pětka, takže nemohu sloužit podrobnějším popisem, jak se takové ručení získává.

Některé (zejména tematické) akce jsou vyloženě soukromé, na pozvání a nikde se nepropagují – takže se o nich asi ani nedozvíte.

Obecně, nejrozumnější varianta je chodit na "kecací srazy" a bavit se s lidmi, které potkáte a kteří mají přibližně stejné zájmy, jako vy. Když se takhle párkrát někde ukážete a prohodíte pár slov, neměli byste mít s ručením a pozváním problémy, většina organizátorů obecně stojí o nové tváře. Pokud si nejste jisti, nemůžete sehnat ručitele a nevíte, na koho se obrátit, kontaktujte organizátory dané akce, většinou vám dokáží pomoci a poradit.

Úchylné nakupování

Kde sehnat rákosku, důtky, pouta, bičík a nebo třeba postroj na lidského koně? Smutnou skutečností jest, že většina lidí, která se snažila českému úchyláctvu něco prodávat, dávno zkrachovala. Je nás málo a neradi utrácíme. Mohu nicméně doporučit pár webů (nemohu říct, že s nimi nemám nic společného, ježto jejich provozovatelé jsou povětšinou moji osobní přátelé; v každém případě, za uvedení webu zde nemám žádnou provizi, ostatně ceny jsou většinou takové, že na nějaké provize ani není prostor):

 • BDSM shop provozuje (stejně jako BDSM klub / Ateliér) Vašek s Nenufer. Výhodou je, že zboži si můžete prohlédnout a koupit při osobní návštěvě tamtéž. Existuje i slovenská verze.
 • Samurai kromě standardní nabídky, kterou najdete na webu, vyrábí i na zakázku, takže chcete-li něco speciálního, můžete se na něj obrátit.
 • Masterhell je pánem pekelné výhně, v níž kuje cokoliv z oceli. Pokud chcete středověké okovy a nebo moderní kovový bondážní systém, hledejte právě tam.
 • Latex Fashion nabízí a prodává výrobky z latexu, lacku i jiných materiálů, včetně specialit pro transvestity, crossdressery a podobně.
 • Yelen, kromě toho že je i talentovaný fotograf, nabízí kromě obligátního latexu i unikátní kreace z igelitu a PVC. V tom se nevyznám, takže vás jenom odkážu na jeho stránky.

Pokud chcete jezdecký bičík, je nejjednodušší a nejlevnější si ho koupit v jezdeckých potřebách. Největší na trhu a s e-shopem je třeba Equiservis, další najdete třeba v adresáři koňského webu Equichannel. Biče, důtky, karabáče a podobné věci lze zakoupit u výrobců typu Biče.cz a obecně u sedlářů. Nebývá marné navštívit také různé městské, historické, vánoční a podobné trhy, často tam najdete stánek s kůží a vždycky tam mají něco zajímavého. Dlouhá léta byl stánek se zajímavými věcmi i na Staroměstském náměstí (kupoval jsem si tam dobré důtky za dobrou cenu), ale už jsem tam dlouho nebyl.

Zajímavé jsou také některé zahraniční obchody, ceny bývají nižší než v českých sex shopech. Wildcat (prodává především piercingové a podobné věci, ale nenechte se odradit), navíc posílá z EU (UK), takže nemusíte řešit clo a podobně, poštovné mají zdarma. Velmi širokou nabídku má Stockroom, ale jenom těch větších obchodů jsou desítky.

Osvědčeným zdrojem jsou také aukční servery, ať už české Aukro nebo mezinárodní eBay.

Teprve na posledním místě bych jmenoval běžné české sex shopy. Nabídka BDSM pomůcek bývá omezená, kvalita až na výjimky mizerná a ceny vysoké. Pokud chcete na vyzkoušení levné čínské zboží, kupte si ho třeba přímo od číňanů, vyjde to levněji a často ho dostanete rychleji než z českého shopu a to i přesto, že se balík obvykle dostane rychleji z Hongkongu do Prahy než z pošty Praha 120 na poštu Praha 7.

Jako bílé ovce ve stádě sex shopů byly v komentářích zmíněny obchody MH Sexshop a Spoutaná. Nemám s nimi nicméně zkušenost, prodávám, jak jsem koupil. Dále pak vaši laskavé pozornosti doporučuji web Erotické Pomůcky, a to nejen proto, že ho má na svědomí můj kamarád.

Přijďte na speciální sraz pro BDSM zajíčky!

V Atelieru se bude 19. srpna 2011 konat akce, která mne konečně dokopala k tomu, abych sepsal tento dlouho plánovaný článek: BDSM Zajíc-párty. Akce přímo určená pro nováčky, kteří chtějí vědět, jak to mezi českými úchyly chodí. V dohledné době patrně nejlepší způsob, jak se rychle dozvědět, co potřebujete či chcete znát.

Místo závěru

V tomto článku jsem se pokusil zodpovědět některé typické dotazy, které mohou mít noví zájemci o svět sadomasochismu. Není v žádném případě úplný, to není v lidských silách a v koňských už teprve ne. Pokud jste ostřílení matadoři a myslíte, že jsem zapomněl na něco podstatného, napište to do komentářů, případně sepište pokračování, rád ho vydám.

Pokud jste začátečníci a nenašli jste zde odpověď na svou otázku, svěřte se komentářům, pokusím se vám odpovědět buďto já nebo někdo jiný. Pokud je váš problém většího rozsahu a nebo ho nechcete rozhlašovat veřejně, je vám k dispozici moje e-mailová adresa altair (zavináč) bdsm (tečka) cz.

Titulek:
Text komentáře:
Vaše jméno:
Váš e-mail: (nebude zveřejněn)

WWW stránka:
Opište text z obrázku:

Velmi dobrý text, výstižný. Doplním jen dva odkazy, které mi přijdou zajímavé:

K internetovým debatám: Poměrně smysluplně to žije žije na Nyxu nejen v diskuzi "BDSM - bondage, dominance, sadismus & masochismus; tresty a podřízenost, saturace bolesti a vše kolem" - http://www.nyx.cz/index.php?l=topic;id=373

Ze stínů internetových sexshopů trochu vyčnívá MHsexshop www.mhsexshop.com - e-shop s velmi slušnou nabídkou BDSM a fetish výrobků a dost rozumnými cenami, jehož majitel je v první řadě zkušený úchyl a až pak obchodník.

Fajn článek, díky za něj.

Když jsem před lety prožil svůj vnitřní coming out, trápily mě hodně právní otázky. Jako třeba - je legální někoho seřezat, i když s tím souhlasí? Můžu na ulici pohoršovat obojkem, klečením (nahraď čímkoli jiným), i když tam jsou vanilky (tenhle pojem jsi mimochodem nevysvětlil). Můžu si vyfotit svázanou a seřezanou partnerku (pro sebe)? A pak to fotku někde vystavit? Můžu o svých zážitcích a touhách někam psát, nebo je to propagace hnutí směřujícího k blablabla (neznám přesný legislativní pojem)... Můžu vůbec v Česku legálně vlastnit BDSM pornografii?

Možná by stálo za to tyto otázky pro pokročilé zajíce nějak zpracovat, pokud se v tom někdo vyzná.

Dobrý námět. Dokázal bych to sepsat, ale uvidím, jestli se nechytne někdo z právníků, které mezi úchyly máme.

Trestní zákoník 40/2009 Sb., §191 týkající se šíření pornografie říká: Kdo vyrobí, doveze, nabídne, činí veřejně přístupným , zprostředkuje, uvede do oběhu, prodá nebo jinak jinému opatří fotografické, filmové ... jiné pornografické dílo, v němž se projevuje násilí či neúcta k člověku ... bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci...

Sazba stoupá podle toho, zda se podobné dílko vyskytne na místě přístupném dětem apod.

Jak je tedy možné, že např. tyto stránky s povídkami, v nichž se zjevně 'projevuje násilí a neúcta k člověku', ještě fungují?

Je to tím, že kde není žalobce, není soudce? Nebo tím, že písmenka nejsou tak mediálně atraktivní, aby to někomu stálo za proces?

odpovědětodpovědět Gravatar

Pár doplnění a pár "oprav"

Mezi další weby, které určitě za zmínku stojí (minimálně díky počtu článků informativních, vhodných a příčetných) je stále www.slunecnitvrz.eu

Co se pořádání srazů typu "Open Air" týká, tak: "horská tvrz" byla pořádána skupinou organizátorů pod záštitou Sluneční tvrze, "open airy" dělá Ateliér a lidé kolem něj, "Jizerky" jsou prací .Queryho a primárně určené jako celovýkendové pro lidi z lide.cz

Brněnské srazy v poslední době žijí mnohem a mnohem více, než jen jako čajovny. Prakticky co týden se dělají různá posezení a často i "akční" srazy v salonku jedné příjemné hospůdky. Vše najdete pohromadě na http://www.msdbbrno.g6.cz/

1. Sluneční tvrz dlouhodobě nejede, posledních několik dní ukazuje jenom Site Offline. Obecně máš pravdu, uvidíme jestli se nějak posbírá.

2. Za ujasnění situace kolem delších srazů děkuji.

3. Informace o srazech v Brně aktualizuju.

odpovědětodpovědět Gravatar

RE: Pár doplnění a pár "oprav"

:-)) Sorry, ale ona ještě pár dní zpět jela. Po odpojení byla funkční a teď, máš naprostou pravdu, zase není... :-)) Divné

odpovědětodpovědět Gravatar

RE: Pár doplnění a pár "oprav"

Sluneční tvrz už zase jede a pojede, problémy s hostingem se průběžně řeší a snad se vyřeší konečně definitivně...:-)

odpovědětodpovědět Gravatar

Úchylové v Brně a okolí

Ráda se k tomuto textu přidám: Pořádání akčních BDSM srazů v Brně jsem před pár měsíci "zdědila", zatím nemáme k dispozici prostory typu Ateliéru, takže se scházíme v salónku restaurace (s pevnými trámy pod stropem pro vázání, bez vstupného).

Najít nás můžete na Martinem vytvořeném webu http://www.msdbbrno.g6.cz/ (případně na Nyxu i na FB).

V současnosti bohužel neprobíhají v textu uváděné povídací Dobré čajovny, a protože nám chyběly, najdete na webu i kecací setkání naší skupiny - většinou v čajovně, někdy v restauraci, obvykle jednou za 14 dní.

odpovědětodpovědět Gravatar

RE: Úchylové v Brně a okolí

:-) Tabron byla rychlejší :-) Můžete mě kontaktovat taky na BDSM Zajíc-párty.

odpovědětodpovědět Gravatar

RE: Úchylové v Brně a okolí

Zkratka MSDB (BDSM pozpátku) vznikla jako maskovací, protože kvůli té orginální FB ruší skupiny. Pak se název přenesl i na web.

Aha :-) No, mně stránku BDSM.CZ ještě nezrušili :)

Jako obvykle si neopomenu přihřát svou polívčičku a připomenout separátní stránky pro milovníky pony play na achak.bdsm.cz k jejiž realizaci se mi zadařilo Altaira po dlouhém snažení dokopat a kam spolu s ním umisťujeme návody, tipy, povídky, reportáže týkající se "konin".

Realizace pony shopu a PPPr (Pony Play Park real/ranch) je ve fázi přípravy na www.pony-play.net

Co se týká obchodů, tak špatně nevypadá ani: http://www.spoutana.cz/spoutana . Ale zatím jsem tam nic nekupoval. Nemáte někdo s tímto obchodem zkušenosti? Díky.

Korzety z obchodu Spoutana byly k ukazce a prodeji na poslednim Fetish Atelieru v cervnu. S korzetama z dilny typu Riwaa, Kutna Hora, Anique se to srovnat neda, ale ebayove korzety (o trubkach bez vypasovani a kostic ze sexshopu nemluve) jsou ta nizka pricka teto skaly. Majitel se snad nekdy "nazivo" ukaze.

A jeste k sekci o srazech a zminene Hellpartzy - ano, je to sadomaso party s odrenyma usima- uz tim,ze tam nejsou ty "jedinecne" registrace a proverovani a taky proto, ze jsem pred lety zazna,menala reakce tech "opravdovych uchylu", kterym prislo pichani se do tela nedostatecne vhodne celebritnimu statutu uchylstva:-)

ALE - kde jinde v Cesku, ale uprimne, i jinde ve svete, najdete party, kde na jedne stage nekolik hodin jede nonstop S/M performance vcetne bondage pro zajemce z publika! To fakt neni bezny jev ani na tom skvelem zapade!:-)

Jen je tam nahlas hudba, zive koncertya veseni za haky:-))) Teda na jinych stage, ale v stejnem prostoru.

Adresa byla vytvořena podle skupiny na fb. Ale pokud nevite co to je, zkuste si ji precist pozpatku.

MSDB je zkratka prevzata podle skupiny na FB. Kdo bych chtel ale vedet co to je, tak si to prectete odzadu. :-)

MSDB je prevzato z nazvu skupiny FB. Kdo by chtel vedet co to je, precete si to odzadu.

Ano, Martine, nám to stačí říct třikrát :-).

odpovědětodpovědět Gravatar

Šťouch do Altaira (Tabron a dalších)

Michale, od tebe to beru, ale vidím, žes mi ještě po 12 letech neodpustil založení našeho vlastního serveru :-) tedy odchod od tebe byl proto, že jsem nesouhlasil s některými pro mě extrémními názory, jako např. že scénka musí začít dohodnutím pravidel SSC. Víš přece dobře, že lidi vydrží psychicky i fyzicky neuvěřitelné věci a je to klasika žánru, že dobří autoři (třeba i fejetonů vycházejících o SM v Anglii nebo USA 20 let v kuse) navrhuji začátečníkům zkusit jako první třeba takovou kratší celovíkendovou scénku bez výměny rolí (prodloužený víkend).

Druhz odchod z vlastního webu plného fotek s nezakrytými obličeji, našich jmen, příjmení, a s reálnou adresou byl jaksi nutný, když někteří typové začali mít pocit, že se mohou sami pozvat, a také když jiní typové chtěli L získat tak moc, až začali kontaktovat důležité lidi v její práci. Tomu se muselo zabránit. Nejdřív "zmizením" stránek, pak trpělivou měsíc trvající anonymizací obsahu, přičemž bohužel nemám chuť probírat se 2000 fotkami a vyrábět jejich začerněné verze, čímž web hodně utrpěl (pro ty, kdo neradi čtou nebo jim nejde primárně o získávání informací).

Tabron - omluv, že jsem si přihřál polívčičku jako ty/vy z Moravy. Kromě jizerek jsou třeba orličky, začala to tam před lety zvát Lady Charis. Také bratia Slováci mají jednu lady, která pořádá akce, kam může poprvé každý (souhlasný podotek k Altairovi, na naše srazy přece nikdy nebyli nutní žádní ručitelé).

Kromě Hellu, jehož program lze vidět nejen na akcích se samostatným vstupným, ale i "zdarma" jako součást programu jiných akcí (nemusím chodit daleko pro příklad, naposledy před 3 týdny hudební festival Obscene Extreme - a to jmenuji jen veřejně propagované akce, samozřejmě bez ručitelů).

Pořád se něco děje, nejen že přibývají SM obchody, ale i ateliéry, taková Lady Arella (ex-OWK) má konečně svůj prostor v Praze... podobně jako ostrepodpatky a řada dalších. Protože Michal v článku vyzval, abychom se vyřádili v komentářích, budu se ještě chvíli držet věci a opravím pár dalších odhadů a dohadů: tedy především, i poměrně okrajové záliby jako je piss/scat (to druhé není naše záliba) se dají asi nejsnáze zažít (určitě s větší šancí na realizaci než na sm srazu) na zavedených erotických serverech (které nemizí) jako je nornik.cz

Pokud někoho zajímá, kolik lidí se věnuje sm, zda to je <10 nebo >25%, tak si může udělat rešerši profilů třeba na rande.cz

Osobně si myslím, že to jsou spousty přímého zdrojového materiálu, který si zájemce může prostudovat a zjistit, jak sám nebo "nesám" se svým zaměřením je... exkluzivita SM jako životního stylu je dávno pryč, potřeba ho tajit rovněž, potřeba si myslet, že jsme něco víc, to je jen osobnostní problém některých lidí. Motivací pořádání řady srazů je získat hosty do hospody nebo ubytka případně mladé maso pro pořadatele, to je zcela v pořádku, jen to nezaznělo v článku ani v komentářích, pokud vím, a stojí za to abych to připomněl, začátečníci na to nesmí zapomínat.

Podobně bych větu z článku "Zejména máte-li sofistikovanější choutky, než někoho tu a tam plácnout po zadku" zakončil jinak než Michal, který doporučuje "výměnu zkušeností" (na srazu). Je lepší ten čas věnovat partnerovi, téměř určitě zažijete víc. Jediné, co vám sraz může dát, je scénka a energie více lidí, a tam zase platí, že mezi lidmi, kteří si nemusí nic dokazovat a nemusí nikoho lovit, je ta energie o řád výš. Tím netvrdím, že je to možné jen v cizině nebo jen na neveřejném srazu, ale zkuste pár veřejných srazů nebo vikendovou akci v cizině a pak porovnejte s ČR, toť moje rada, kterou rozdávám už hodně dlouho. Pokud Michal ještě dnes píše, že české munche jsou o seznamování, pak vytvoří krátký a úplný seznam akcí, o kterých se veřejně informuje, a ostatní komentující tuto situaci jen potvrzují, tak se zpoždění za světem nepodařilo dohnat.

To bylo pár myšlenek k rozproudění diskuse, na reakce nejspíš nebudu reagovat, vím, jaké tři hlavní typy reakcí přijdou (jsi ješita, machruješ, proč nejezdíš/te na srazy, pak nemáš právo komentovat). Odpovědi by byli "jsem tak spokojený a nejen já a L" (na všechny tři typy reakcí stejná odpověď a ke třetí ještě "schengen zajišťuje, že si můžete z půldenního výletu přivézt jak zážitky, tak kvalitní pomůcky").

Reagoval jsem na článek, komentáře opravdu komentovat nebudu.

odpovědětodpovědět Gravatar

RE: Šťouch do Altaira (Tabron a dalších)

Arella nema vlastny prostor ale funguje v nasom Atelieri :-)

Nornik.cz mi pride ako servero profesionalkach a nie ako nezavezna zoznamovacka ale zdanie mozno klame :-)

odpovědětodpovědět Gravatar

Rozumný organizovaný úchyl

Rád si přečtu tolik rozumných názorů rozumných lidí. protože si myslím, že:

1, Spousta lidí mezi něž se počítám nemá potřebu svou sexualitu organizovat nebo předvadět před ostatními a je to pro ně intimní věc mazi ním a partnerem (partnery:-))

2, Velmi mě iritují tzv. zasloužilí úchylové, kteří se tváří jako že jsou zakladateli nebo vedoucími představiteli nějakého českého BDSM undergroundu. Možná, že jsou zakladateli nebo vedoucími představiteli nějaké skupiny, která je ochotna s ními tuto hru hrát, která však dle mně tvoří jen menšinu i BDSM orientovaných lidí.

3, Spousta lidí má BDSM choutky spousta jich nemá a bohužel to není poznat. Opravdu mě nenapadá lepší způsob seznámení se ze stejně orientovaným člověkem než je na chatu nebo přes inzerát. a, nechápu tedy proč někteři lidé, kteří tvoří stále osazenstvo těchto zaměřených místností na chatech se dívají na lidi, kteří se takto snaží seznámit z vrchu, je to od nich velmi netolerantní, dej čechovi iluzi že je důležitý a okamžitě se začne chovat jako monaracha, b, napadlo někoho organizovat otevřený sraz bez organizace a přednášek a podobně? prostě jako volnou zábavu, tak jako fungují gay vary, gay diskotéky atd? Homosexuálové mají v dnešní době již dobrou šanci k seznámení i na živo, bez inzerce, kdežto BDSM úchylové ne. proto chodějí na chaty.

4. Souvisí s předchozím bodem. Jakmile vejdu do netové diskuze z některým rádoby skušenějším (rozuměj organizovanějším úchylem) nejpozději po pár větách to skončí u poučování a povýšenectví dotyčného. Typicky české. Nerad bych s těmito lidmi potkal na srazu, proto na ně nechodím. Domnívám se, že se to tam takovými veledůležitými úchyly musí jen hemžit. Kdyby však byl sraz organizován ve stylu "gay diskotéky" tedy normální zábavy, kde by se vědělo, že sou všichni BDSM pozitivní a nikdo by se nesnažil tonějak vést a bylo by to jako seznamka, bylo by to fajn. Co takhle když už neexistují "BDSM bary" organizovat i takové akce? vyloženě zaměřené na živé seznámení?

5. Autora a většinu diskutujících neřadím mezi lidi, které jsem zde kritizoval. Právě proto tady reaguju, protože se mi zdají rozumní. A spousta informací, třeba o sex shopech sou i užitečné.

Na volanie po zorganizovani niecoho sa da odpovedat jednoducho - nikto ti nebrani ist s vlastnou kozou na trh a nieco take zorganizovat :-)

Netvrdim, ze som vseznala ale o organizovani akcii pre "uchylov" uz zatie roky cosi viem a myslim ze je vitana kazda akcia ktoru niekto zorganizuje. Ale holt reci o tom ako by som to ja spravil lepsie je plny internet hoci v konecnom dosledku tych organizatorov za dobu co sa po "komunite" motam az tak vela nie je. A to uz nehovorim o tom kolko ich znechutene po jednej akcii organizovanie cohokolvek vzdalo :-)

PANOTROKYN: Nechapu body 3 a 4, kdyz znacna cast tohoto clanku je o realnych srazovistich - typech srazu apod. Tedy vyrok " Homosexuálové mají v dnešní době již dobrou šanci k seznámení i na živo, bez inzerce, kdežto BDSM úchylové ne" je skutecne nesmysl. Protoze jaka vetsi moznost je, kdyz prijdes do klubu, kde jsou vsichni BDSM positivni?

A i z popsanych typu srazu se prece da vycist, ze tech druhu je hodne - od uzce zamereneho s programem, po naprosto volne srazy, bez programu, registrace... proste prijit do klubu a bavit se. S kymkoliv. Jakkoliv.

Jsem si neprihrala polivcicku:-)

Takze strucne info - v Praze v Atelieru je parkrat do roka "kecaci" fetish sraz. Drobna programova vlozka (napriklad prehlidka latexove sbirky; bazar obleceni a pomucek; ted v zari bude tema imobilizace), zadne vstupne, ci registrace, ale striktne dresscode. Tedy prostor pro uchylaky na kuzi, gumu, PVC, korzety apod. prijit ve svem vyprisnenem outfitu:-) a potkat dalsi podobne lidi, vymenit si zkusenosti a nebo si pohrat v nejake z mistnosti.

Zaroven organizatori maji na kazdorocni Hellparty pod palcem (cim dal pry oblibenejsi:-) ) Fetish/BDSM stage.

Informace byvaji na: http://fetish.darkclub.cz

Díky moc za tento článek! Jsem právě ten typ člověka,který si nedávno prošel určitým "coming outem" ,a ujasnila jsem si,že kromě toho,že jsem asexuálka (neláká mě souložení),jsem také feišistka se zálibou v kůži,a hodně mě baví bondage.Došla jsem k tomu při své zálibě v literatuře žánru fantasy.Po několika přečtených románech jsem si sama začala vymýšlet příběh mezi vlkodlakem a dívkou,která je nápadně podobná mě. ;-) A při vymýšlení scén,jak ji v lese připoutává ke stromu,nebo doma k posteli,jsem zažívala nevídané vzrušení.Začala jsem se tedy více zajímat o téma bondage,sama doma nějaké "samospoutávání" zkoušet,a hlavně pátrám na netu,je-li někde komunita podobně založených lidí.Doted jsem byla aktivní jen na diskusním foru www.asexual.cz ,kde jsem se o tomto tématu dost rozepsala. Viz.mé téma " Bondage" v sekci off topic,nebo nejnověji recenze na knihu 50 odstínů šedi v tématu " Co právě čtete?". Tu knihu jsem si koupila včera,hltám ji každou volnou chvíli,a co to se mnou dělá,to se nedá popsat... ;-) Na tom webu je i seznamka a plánovač srazů,tak by mě zajímalo,jestli jsou někde i stránky,kde by se setkávali lidé se zálibou v bondage.Pro diskutování o tomto tématu,nebo hledání partnera.Protože to je lepší dělat ve dvou,jak jistě uznáte....

Jen na uvod msbd je pozpatku bdsm :-D

Mame na FB tajnou skupinu kde svolavame ruzne cajovny, akcni srazy a workshopy.

Aktualne nejlepsi kontaktovani bude emailem treba na [email protected] A napiste, ze by ste chteli dojit na kecaci cajovnu (tam si jen povidame a poznavame se, jako obyc lidi :))

Casem doplnime i nejake stranky :)

Pokud vas neco zajima, nebo chcete poznat dalsi lidi urcite napiste.

Dalsi informace/kontakty: http://edison-art.cz/

MSDB - tato zkratka není žádná věda je to BDSM pozpátku. Na to si tady v Brně lidi docela potrpí ;)

odpovědětodpovědět Gravatar

Lift carry /pony ride

Hledám muže/kluka,na

nošení,zvedání nebo různé osahávání napnutých svalů. Měl bys mít

trochu sílu a svaly ;-) Dá se to provozovat i venku,vezmeš mě na

záda nebo na ramena,do náruče apod. Pokud tě láká někoho nosit

nebo vytrénovat svaly,nebo dělat sedátko apod-Napiš a řeknem si

více.Vážím 63kg 177cm Bydlím v Praze...takže Praha a stř.čechy

????? ?????????? ??????? ??? ????????:

http://uptek.ru/news/13466-evropa-import…

[url=http://uptek.ru/news/2791-vidimost-otsut… ????????? ?????????? ??????????? ?? ????? ??? [/url]

[b] ???? ?????? ????????? ?????????? ?????? ????? ??-01 ?? 4 ???? ??? [/b] http://uptek.ru/news/2389-mrsk-centra-za…

[b] ????? ???????? ?? ?????????? ? ???. ????? ? ?????????? ?????????? ?? 05.10.16 [/b] http://uptek.ru/news/21930-mariya-zaharo…

??? ??? ???: ??????? ????????, ?????? ??? ??????? ?????????? ?????????? ??????? ??? ??? [/b] [url="http://uptek.ru/"] ??????? ????????, ?????? ??? ??????? ?????????? ?????????? ??????? ??? ??? [/url]

[b] ??? ????????? ???? ??? ???????? [/b] [url=http://uptek.ru/] ??????? ???????? ????? ? ??? [/url]

[b] ???????? ?? ??? ?????? ????????? [/b] [url="http://uptek.ru/"] 3 ??????? ????? ???????????? ??????? [/url]

[b] ??????? ??????? ?????????? ???? ??? [/b] [url="http://uptek.ru/"] ???? ??? ??????? [/url]

????? ????? ????????? ? ??????? [url=http://teletap.org]teletap.org[/url]