my jsme ti lidé, před kterými nás rodiče varovali
BDSM.CZ

Články autora Aradia

Princezna nebo dračice?
Dnes ode mě dostaneš tři úkoly. Jako princ z pohádky. Když je všechny splníš, uděláme si spolu krásný romantický večer. A splním ti každé tvé přání. Když ale jeden z nich nesplníš…
Kůň
Když mi volal poprvé, nejistě se zeptal do telefonu: „A máte uzdu na koně?“ Odpověděla jsem „Chceš být koněm?“ Položil sluchátko.
BDSM orientace – kde se to v nás bere?
Často se mě při mých konzultacích klienti ptají, kde se vlastně vzalo jejich BDSM sexuální zaměření. Další otázkou, která často následuje, je otázka: „Dá se to nějak léčit?“ Sexuologové dnes už vědí, že sexuální orientace je záležitostí vrozenou a dohadují se o tom, do jaké míry má na ni vliv dokonce dědičnost, či určité faktory, působící na plod ještě v prenatálním stadiu vývoje. Přesto je ale zdroj detailů naší sexuality nejasný.
BDSM jako forma psychoterapie
Často se v médiích hovoří o tom, že BDSM orientovanými lidmi jsou často manažeři a lidé s vysokou zodpovědností. BDSM session je pro ně prostředkem, jak rychle odstranit tenzi, která se u nich hromadí přemírou stresu, kterému denně čelí. BDSM session je tak přirovnávána k adrenalinovým sportům, kdy jde o to rychle uvolnit endorfin - tedy tzv. hormon štěstí a dobré nálady. Princip BDSM session je totiž podobný jako u adrenalinových sportů. Endorfin se prudce vyplaví do mozku a jedinec má potom pocit uvolnění, štěstí a dobré nálady.
Tajit nebo netajit svou sexuální orientaci?
Na nedávné fetiš párty v Brně se v diskusi znovu otevřela otázka, do jaké míry tajit před rodinou, kolegy a okolí menšinové sexuální zaměření. Zavzpomínala jsem na dobu před šestnácti lety, kdy po živém vysílání „Tabu“ jsem druhý den měla na stole výpověď pro mravní kažení mládeže (učila jsem tehdy na střední škole), protože jsem veřejně přiznala svoji sadomasochistickou sexuální orientaci. Změnilo se něco od té doby?