my jsme ti lidé, před kterými nás rodiče varovali
BDSM.CZ

Články autora Michal Altair Valášek

Jitřenka a světlonoš
„Tohle prostě nedopadne dobře,“ pomyslel si mladík, který napolo klečel, napolo seděl opřený o box v zešeřelé stáji a spíš cítil, než slyšel nervózní pohyby velkého těla za sebou. Staré koňácké úsloví praví, že když po koni něco chceš, valachovi přikaž, hřebce požádej a s kobylou konzultuj. S černou klisnou nikdo nekonzultoval, zda pokládá za dobrý nápad čekat bezmála dvacet minut nasedlaná v boxu a podle jejího nespokojeného podupávání bylo vidět, že to nepovažuje za dobrý nápad.
Země plná otroků - recenze
Povídková knížka jedné z profesionálních českých domin je příjemné čtení na nadcházející babí léto, hluboké poznání v ní však nečekejte.
BDSM jako téma v moderní hudbě
Vlastně to všechno začal Tony Conrad, když v roce 1965 ukázal nepříliš známé hudební skupině The Falling Spikes nenápadný paperback, zabývající se rozličnými parafiliemi a sexuálními úchylkami. Není známo, co si členové kapely mysleli o jejím obsahu, ale minimálně její název zaujal tehdejšího bubeníka Anguse MacLisea natolik, že jej navrhl použít jako nové jméno skupiny.
Lorem Ipsum: Tajné motto BDSM
„Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit…“ Tohle jste už jistě viděli mnohokrát, že? Není divu, protože tato pasáž latinu připomínajícího textu se používá jako ukázkový, výplňový obsah už od šestnáctého století. Stejně tak by se ale mohla stát jakýmsi tajným mottem a poučením pro úchyláctvo.
Motivace
Nebaví vás silvestrovský televizní program a strokrát omílané historky? Premiérově uvádím M/M povídku, kterou jsem před časem napsal společně s Jerrym. Se správnou motivací jde všechno líp.
Polemika: Coming out ano či ne?
Před několika dny jsem zde vydal článek PhDr. Lenky Blažejové „Tajit či netajit svou sexuální orientaci?“. Na tuto otázku mám v mnoha ohledech odlišný názor, takže předkládám k zamyšlení a diskuzi svůj polemický článek.
Koňský pohled na víkendový sraz v Jizerkách
V den devadesátého čtvrtého výročí protržení přehrady v Desné zaplavila Jizerské hory jiná přírodní katastrofa. V malebném horském hotýlku se konal sraz úchyláctva, jmenovitě místnosti BDSM z chatu na Lidé.cz. Vzhledem k tomu, že se v rámci akce konaly i koňské závody, kterých jsem se účastnil, mohu nabídnout koňský pohled na celou záležitost.