magazín BDSM.CZ - my jsme ti lidé, před kterými nás rodiče varovali

Znovuzrození BDSM.CZ

Po několika letech kateleptického stavu se znovu rodí projekt BDSM.CZ, služebně nejstarší server o sadomasochismu v českých zemích. Sluší se poznamenat, co mne vedlo k jeho ukončení a nakonec též opětovnému spuštění.

Hlavním důvodem ukončení provozu BDSM.CZ bylo postupné vyhoření všech, kdo se na jeho běhu podíleli. Vytvořili jsme – a nějakou dobu provozovali – dosti megalomanský projekt, který žral stále více a více času, energie a peněz. A výsledků nevidět. Tedy – výsledků pro ty, kdož se na jeho běhu podíleli. Myslím si, že projekt BDSM.CZ napomohl vzniku organizovaného úchyláctva v ČR a v mezích možností též napomohl změně vnímání sexuálních úchylek laickou i odbornou veřejností. V době jeho vzniku, tedy 1998-1999 (oficiální spuštění bylo 30. dubna 1999).

Důvodů pro opětovné spuštění tohoto webu je celá řada. Jeden z těch větších vyjádřila se svou obvyklou mírou taktu na facebookové stránce projektu Mysh:

Ono je pro Valacha jednodušší to rozběhnout, než popadesáté odpovídat na dotaz, proč už BDSM.CZ neběží a kdy zase bude :-) Tímto děkuji všem, kdo na něj v Ateliéru naléhali a podpořili moji něžnou leč vytrvalou přesvědčovací strategii.

Vzhledem k tomu, že je se mnou jenom o maličko kratší dobu, než BDSM.CZ, zná mne dost dobře. Někdy až moc, když o tom tak přemítám…

Soustředěný nátlak českého úchyláctva mne tedy přesvědčil, že velké množství materiálů, které BDSM.CZ za svou existenci nashromáždilo a vydalo by nemělo zůstat očím čtenářů skryto.

Co se plánuje

Archiv BDSM.CZ je rozsáhlý a rozhodl jsem se ho zveřejňovat postupně. Postupné zveřejňování umožní kromě nezbytných redakčních úprav také znovu vyniknout některým dokumentům, které tvoří klasický fond českého úchylného písemnictví. Kdybych tu hromadu zveřejnil najednou, zapadly by bez povšimnutí.

Doufám nicméně, že nezůstane u archivních materiálů a že najdeme nové – nebo staronové – autory, kteří budou přispívat aktuálním a originálním obsahem. Množství archivního materiálů by nicméně webu mělo pomoci v rozjezdu.

V současné době BDSM.CZ sestává z tohoto webu, webu Asociace chovatelů antropomorfních koní (ano, vím že tam taky dlužím update) a volně připojeného kalendáře akcí na DarkClubu. Do budoucna plánuji spuštění obnovené seznamky.

Jak zůstat v obraze

Pokud se chcete dozvídat, co je v rámci BDSM.CZ nového, připravil jsem pro vás řadu kanálů, jakými můžete informace o novinkách dostávat:

  • BDSM.CZ si můžete číst i na svém kapesním počítači nebo mobilním telefonu. Na adrese m.bdsm.cz se nachází mobilní verze, optimalizovaná pro pomalé připojení a malé displeje. Většina stránek má také v pravé části 2D čárový QR kód, který některé mobily umějí přečíst a konkrétní stránku zobrazit bez nutnosti nepohodlně přepisovat adresu. Pokud čtečku ve svém zařízení nemáte, pro většinu "chytrých" mobilů si můžete stáhnout například i-nigma reader (je zdarma a funguje dobře).
  • Máme též stránku na Facebooku. FB aktivně používám a na tuto stránku budu také psát rozličné aktualizace.
  • Přehled nejnovějších článků najdete také na našem Twitteru. Ten ale aktivně nevyužívám a jenom se tam automaticky publikují odkazy na nově vydané články.
  • Máme RSS Feed, který si můžete přidat do své čtečky a nebo služeb jako Google Reader.
  • Pokud chcete přehled článků na BDSM.CZ dostávat do své mailové schránky, můžete se přihlásit k odběru zpráv e-mailem (využíváme službu Google FeedBurner).
Titulek:
Text komentáře:
Vaše jméno:
Váš e-mail: (nebude zveřejněn)

WWW stránka:
Opište text z obrázku:

Poladil jsem trochu zobrazení a vzhled. Pokud se vám BDSM.CZ zdá nějaké divné, tak si vymažte cache v prohlížeči.

Ahojky.

TAk kdyby jsi chtěl ke svým a jiným příběhům autentické fotky tak mi napiš email a domluvíme se

Pěkný večer

Hanka

odpovědětodpovědět Gravatar

Oživování mrtvoly

Tak to jsem zvědav jestli se tuhle mrtvolu zvanou BDSM.cz podaří oživit zveřejňováním 100 let starých povídek, které už snad všichni 100x četli.

Já taky. Pokud ano, dobře. Pokud ne, tak to po vydání všech věcí zavřu a bude z toho statický archiv.

odpovědětodpovědět Gravatar

RE: Oživování mrtvoly

Jenže některé povídky už nikde neseženete a když sem někdo zavítá prvně, jako například já, je mile překvapen úrovní a hlavně přehledností stráneček....

Jenom doufám, že tato nasazená úroveň vydrží.....

je to sice pekne ale ked mate v ceskej BDSM viac takych pripadov ako napriklad Thomask Andel, Dominica Walmer, Papa Adamski, Janicke engineer, Lora Zuta a kopec dalsich ktory len siria dezinformacie o BDSM a su na vysmech nasim zahranicnym kolegom s Nemecka Anglicka a USA tak radsej by som to neobnovoval.

Dnes jsem po dlouhé době koukl na net a co jsem neuviděl mé kdysi oblíbené stránky tu jsou zpět,Díky

... samozřejmě držím palce. Je tu potenciál, který by byl možné využít (doména jako taková, schopnosti autora, zmíněný archiv). Jako častý diskutér bych uvítal nejen chat, ale i diskuzi. Netradičně řešená seznamka by také nebyla špatná (netradičně mám na mysli profily uživatelů rozčleněné do kategorií s představami a kdo chce i fotkami). Škoda, že nejsem programátor, rád bych ve volném čase vypomohl.

Chybí nám všem seznamka....

Taky se těším na seznamku, byla fajn... A za diskusní fóra bych se taky přimlouval. Bývaly doby, kdy toto byl první server, který jsem denně na PC otevíral.