magazín BDSM.CZ - my jsme ti lidé, před kterými nás rodiče varovali

BDSM jako forma psychoterapie

Často se v médiích hovoří o tom, že BDSM orientovanými lidmi jsou často manažeři a lidé s vysokou zodpovědností. BDSM session je pro ně prostředkem, jak rychle odstranit tenzi, která se u nich hromadí přemírou stresu, kterému denně čelí. BDSM session je tak přirovnávána k adrenalinovým sportům, kdy jde o to rychle uvolnit endorfin  -  tedy tzv. hormon štěstí a dobré nálady. Princip BDSM session je totiž podobný jako u adrenalinových sportů. Endorfin se prudce vyplaví do mozku a jedinec má potom pocit uvolnění, štěstí a dobré nálady.

Ve své knize „Sexuální deviace“ popisuji jednotlivé fáze, které prožívají mí klienti ve vztahu k BDSM touhám a jejich realizací. Ráda bych se k nim znovu vrátila.

  • První fází jsem nazvala fází puzení. Člověk se přestává soustředit na práci. Je podrážděný a přestává ho uspokojovat i sex. Nedokáže se uvolnit. Tento stav často provázejí i deprese. Do jeho myšlenek se stále intenzivněji vtírají BDSM fantazie, které ho nakonec doženou k tomu zvednout telefon a objednat se k domině. Už při pouhém telefonátu s ní cítí obrovské vzrušení. Jeho myšlenky se upínají k jedinému přání: BDSM session!
  • Druhou fází jsem nazvala fází realizace. Popsala bych ji takto: „Realizuji si své BDSM fantazie. Jsem ovládán a manipulován. Vypínám se. Jsem mimo reálný svět plně pohlcen světem mých fantazií. Jsem pouhou loutkou, která nemá žádnou zodpovědnost. Jsem v rukou své Paní. Všechny mé problémy a starosti jdou náhle stranou.
  • Třetí fáze je fází uvolnění. S orgasmem odchází veškerá tenze. Mám pocit jako by mi někdo vyčistil hlavu. Jsem uvolněný a veškeré napětí je pryč. Jsem nabit energií a plný životního elánu.
  • Čtvrtou fázi jsem nazvala fází výčitek a pocitu zahanbení.  Dá se charakterizovat následovně. „Co jsem to proboha udělal? Jak se mám teď své ženě podívat do očí? Stydím se. Musím pryč. Už nikdy nebudu myslet na tyhle věci! U dominy jsem byl naposledy!“
  • Poslední fázi jsem pojmenovala fází racionalizace a bagatelizace. Charakterizovala bych ji takto: „Vždyť přece o nic nešlo? Nebyla to nevěra! Pořád lepší, než být na manželku protivný! A doma bude teď zase lepší sex. Dostal jsem injekci životní energie a nakonec to bude i ve prospěch mého vztahu.“

Tyto fáze se u BDSM orientovaných jedinců pravidelně opakují ať už v menších či větších intervalech. Jejich průběh je ovšem velice podobný.

Asi před deseti lety jsem se setkala s majitelem SM studia v New Yorku Mr. Victorem. Při našem rozhovoru mi řekl zajímavou myšlenku: Nechápu, proč mnohé dominy u vás inzerují mezi prostitutkami. U nás je brána BDSM session jako forma psychoterapie pro špičkové manažery a v tomto duchu tyto služby inzerujeme. Tím na druhé straně ulevíme i svědomí našich klientů. Ostatně při BDSM session není přece zákonitě cílem ejakulace, ale právě ono vyčištění hlavy. Stejně tak jako sauna vyčistí tělo, BDSM session vyčistí duši. Převlékání do nejrůznějších oblečků, používání rekvizit a zejména psychodrama, tedy hraní rolí na otroky a dámy, zajatce a věznitelky, či zvířata a jejich krotitelky, to jsou jen metody, tedy cesty k tomu, jak se na chvíli přepnout do dokonalého světa různorodých sexuálních fantazií, aby si mozek na chvíli odpočinul od nedokonalého světa plných problémů a zodpovědnosti.

Titulek:
Text komentáře:
Vaše jméno:
Váš e-mail: (nebude zveřejněn)

WWW stránka:
Opište text z obrázku:

První část článku je přirozeně dost zajímavá, zaujalo mě ale závěrečné vyznění. Leckdo z nás, byť třeba nemá konkrétní zkušenost, poznal, že se BDSM stalo v jistém ohledu módou a erotické podniky vyšly poptávce vstříc a zařadily vedle klasické nabídky i sex v kozačkách s pouty a bičíkem. Nic proti tomu, každé zboží má svého kupce. To závěrečné srovnání mě ale přivádí k myšlence, zda já osobně vidím rozdíl mezi tím, když profesionální domina inzeruje mezi jinými nabídkami sexuálních služeb (proti obojímu nic nemám, zdůrazňuji, ač těchto služeb nevyužívám) nebo pokud by tyto aktivity byly prezentovány (jen a pouze!) jako terapie pro vysílené manažery, jak zní doporučení. Beru ohled na rozdílnost mentality, ale za sebe mám dojem, že i toto vychází proti duchu BDSM a komercionalizuje (v negativním slova smyslu) jej a vulgarizuje. Jedno klišé je tak nahrazováno jiným. Ve výsledku tak velký rozdíl nevidím. Pokud nebude mít daná domina renomé v komunitě, vnímám obojí ne úplně důvěryhodně. Zajímalo by mě, jak to vidí jiní...

Upřímně jak znám Viktora, tak rád povznáší BDSM na VIP úroveň neuvědomujíc si, že tuto formu psychosexuálního uvolnění nevyužívají jen topmanažeři nýbrž i vlivem dostupnosti širé sociální spektrum lidí. Aradii znám pouze z literatury a médií, ale určitě za ní nejezdí jen zazobanci, už proto jak je profesionální.

Zajímavý, něčím podobným jsem si prošel kdysi i já. Ale výčitky jsem nějak neměl, vůči manželce vůbec nee( dnes už s ní nežiji), ale spíš k sobě a to ještě jen v počátcích. Dnes jsem už BDSM závislák-požitkář - dá-li se to tak nazvat

Mystím, že nazývat občasnou uvolnění pomocí BDSM praktik je přinejmenším nepřesné. Je to jedna z mnoha forem relaxace, uvolnění napětí. Psychoterapie je spíše cílená spolupráce na změně klientova života osobnosti (čímž opravdu nemyslím žádné uvádění do normálu), pokud to není klientova zakázka).

odpovědětodpovědět Gravatar

pre heterosexualne zeny

Existuje PhDr. dominantny muz ktory poskytuje sluzby - vyborny psycholog?